free templates joomla

Gorbaczow i Wałęsa o europejskiej odpowiedzialności ekologicznej w panelu Green Cross Poland

SPRAWY BIEŻĄCE GREEN CROSS POLAND

28 września, Michaił Gorbaczow i Lech Wałęsa, wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Green Cross Poland (GPC) w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei. Wraz z byłym wicekanclerzem Niemiec, Hansem-Dietrichem Genscherem i profesorem Robertem Costanaza z Uniwersytetu Stanowego Portland, dyskutowali o „Etycznych i ekonomicznych dylematach Europy wobec globalnych wyzwań ekologicznych”. Rozmowę poprowadzili Dominika Kulczyk-Lubomirska, założycielka i wiceprezes GCP oraz Michał Kobosko, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”.

Czytaj więcej...

Opinie autorytetów w zakresie polityki klimatycznej

SPRAWY BIEŻĄCE GREEN CROSS POLAND

W tym miesiącu Green Cross Poland objął patronatem merytorycznym specjalny dodatek do Dziennika Gazety Prawnej. Jego główną ideą było zaprezentowanie różnych stanowisk, zarówno środowisk ekologicznych, jak i biznesowych, w kwestii konieczności oraz sposobów ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej...

Green Cross na festiwalu filmowym w Wenecji

SPRAWY BIEŻĄCE GREEN CROSS INTERNATIONAL

Oddział Green Cross we Włoszech zainicjował przyznanie specjalnej nagrody - Green Drop Award (Nagroda Zielonej Kropli) w ramach słynnego festiwalu filmowego w Wenecji –. Pierwszy raz nagroda została wręczona w tym roku i trafiła do autorów filmu „The Fifth Season".

Czytaj więcej...

Nowe przepisy UE dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

PRAWODAWSTWO

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanowi jeden z najszybciej rosnących strumieni odpadów, który ma znaczny potencjał do odzyskania surowców wtórnych. Regularna zbiórka i odpowiednie przetwarzanie to jeden z zasadniczych warunków umożliwiających recykling takich materiałów jak złoto, srebro, miedź i metale rzadkie, które znajdują się w używanych telewizorach, laptopach i telefonach komórkowych.

Czytaj więcej...

Nadchodzące zmiany w systemie handlu emisjami

PRAWODAWSTWO

Przygotowywane obecnie przez Ministerstwo Środowiska przepisy mają na celu wprowadzenie aukcji uprawnień do emisji już od 2013 r. oraz ochronę przed tzw. ucieczką emisji poza Europę. Rada Ministrów przyjęła założenia przepisów dostosowujących polskie prawo do zmieniającego się od 1 stycznia przyszłego roku europejskiego systemu handlu emisjami (ETS).

Czytaj więcej...

Ekoaudyty

FORUM DOBRYCH PRAKTYK

Audyt ekologiczny to ćwiczenie, które może zapewnić nie tylko pełnię wiedzy na temat oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko, ale również mieć istotne znaczenie podczas wyceny firmy przy wchodzeniu na giełdę, ułatwić starania o dotację z funduszy unijnych, czy też uchronić firmę przed sprzeciwami wobec nowych inwestycji.

Czytaj więcej...

Siedziba Zielonego Funduszu Klimatycznego w Warszawie?

CIEKAWOSTKI

Władze stolicy zgłosiły swoją kandydaturę jako przyszłej siedziby GCF ( ), instrumentu finansowego Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC). Siedziba miałaby mieścić się w Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj więcej...

Szkolenia z zakresu ekologii dla przedsiębiorców

CIEKAWOSTKI

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zamierza ogłosić konkurs, dzięki któremu dofinansowane zostaną studia podyplomowe, usługi szkoleniowe oraz doradcze dla przedsiębiorców z zakresu ekologii.

Czytaj więcej...

Normalne jedzenie równie zdrowe jak żywność organiczna

CIEKAWOSTKI

Naukowcy z Uniwersytetu Stanford w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania z których wynika, że organiczne produkty spożywcze zawierają tyle samo witamin oraz substancji odżywczych, co ich „tradycyjne" odpowiedniki.

Czytaj więcej...

Zielona szkoła

CIEKAWOSTKI

W Budzowie na Dolnym Śląsku powstała pierwsza w Polsce szkoła wybudowana w standardzie budownictwa pasywnego, która charakteryzuje się niemal zerowym zużyciem energii i dziesięciokrotnie mniejszymi kosztami utrzymania w stosunku do tradycyjnych tego typu obiektów.

Czytaj więcej...

Prekursorzy gospodarki niskowęglowej do roku 2020

WYDARZENIA

3-4 października br. w Krakowie odbędą się międzynarodowe warsztaty „Prekursorzy gospodarki niskowęglowej do roku 2020". Udział w wydarzeniu wziąć mogą wszystkie samorządy lokalne oraz współpracujące z nimi organizacje, których przedmiotem zainteresowań jest zrównoważony rozwój energetyczny.

Czytaj więcej...

Czy niskoemisyjna gospodarka jest szansą na innowacyjny rozwój Polski w perspektywie 2050 roku?

WYDARZENIA

9 października br. o godz. 10:00 w budynku Senatu RP (sala nr 217) odbędzie się konferencja „Czy niskoemisyjna gospodarka jest szansą na innowacyjny rozwój Polski w perspektywie 2050 roku?". Organizatorami spotkania są: Komisja Środowiska Senatu RP oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju przy współpracy z Instytutem badań strukturalnych.

Czytaj więcej...

To działa! Planowanie energetyczne w mieście

WYDARZENIA

29 października br. w PKiN w Warszawie (plac Defilad 1, sala im. Rudniewa) odbędzie się konferencja „To działa! Planowanie energetyczne w mieście". Organizatorami spotkania są: WWF Polska oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités".

Czytaj więcej...