Czym jest LIVE GREEN?

Jak odróżnić naturalne kosmetyki od tych, które je tylko imitują? Po czym poznać, że opakowanie po kremie nadaje się do recyklingu, a ulubiona kawa pochodzi z ekologicznej plantacji? Jakich wyborów dokonywać, żeby codzienne czynności, jak robienie zakupów były świadome i nie wpływały niekorzystnie na środowisko? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w aplikacji „Live Green”, niecodziennym, mobilnym przewodniku dla początkujących i zaawansowanych ekologów.

Innowacyjna aplikacja „Live Green” będzie od listopada podpowiadać i przekazywać informacje o tym, jak żyć eko. W ramach kampanii społecznej organizacji Green Cross Poland użytkownicy smartfonów będą mogli poznać znaczenie prawie 160 znaków informacyjnych obecnych na opakowaniach kosmetyków, produktach spożywczych oraz ubraniach czy sprzęcie elektronicznym. W aplikacji znajdą się również „eko porady” i zbiór „eko historii”, nagranych przez m.in. Katarzynę Bujakiewicz, Kingę Rusin, Agnieszkę Szulim i Michała Piróga.

Aplikacja „Live Green” jest oparta na innowacyjnej technologii rozpoznawania obrazu. Dzięki niej będzie można odczytać znaczenie znaków informacyjnych obecnych w naszych codziennym życiu na wielu produktach: poznać ich znaczenie i korzyści, które gwarantują oraz dowiedzieć się, gdzie występują. Aplikacja poprzez rozpoznawanie znaków będzie przekazywała informacje o tym, że dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach lub że jego opakowanie nadaje się do recyklingu. Dzięki niej będzie można dowiedzieć się czy w naszym ulubionym kremie nie ma sztucznych konserwantów oraz substancji pochodzących z roślin modyfikowanych genetycznie.

Nie zabraknie również oznaczeń związanych z eko żywością, informujących, że wybrany produkt posiada surowce roślinne pochodzące z kontrolowanych ekologicznych upraw. Znaki można odczytać po pobraniu i uruchomieniu aplikacji, a następnie skierowaniu aparatu fotograficznego w telefonie na wybrane oznaczenie, naciśnięcie przycisku „skanuj znak” i zrobieniu zdjęcia.

Innym elementem zawartym w aplikacji jest zbiór 24 opowiadań o tematyce ekologicznej autorstwa m.in. Jasia Kapeli, poety i pisarza, zwycięzca pierwszego polskiego slamu poetyckiego. Historie powstały specjalnie na potrzeby kampanii Green Cross Poland. W ich nagraniu wzięły udział polskie gwiazdy, którym bliska jest ekologia.

Aplikacja „Live Green” zawiera także zestaw porad ekologicznych, które będą podpowiadały, jak dbać mądrze o środowisko. Na co zwracać uwagę kupując kosmetyki? Jak ekologiczne jeździć samochodem? Dlaczego skręcać kaloryfery i zamykać okna przed wyjściem z mieszkania?

Partnerami kampanii Green Cross Poland  są Wielkopolski Instytut Jakości we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Dowiedz się więcej o aplikacji mobilnej LIVE GREEN

Pobierz aplikację mobilną Live Green


Wspierają nas